Fotoreportáž: Čínský Wushu trip 2016

Fotoreportáž: Čínský Wushu trip 2016

Čerstvě jsem se vrátil z Číny, kde jsem zfotodokumentoval česko – slovenskou výpravu na Wushu Festival v Huludau. První týden byl především o tréninku, do kterého jsem se také neplánovaně aktivně zapojil pod dohledem místního váženého mistra. Druhý týden byl o cestování … více viz článek dále.

Paříž letiště

Pátek ráno 15.7.2016 – sraz na Letišti Václava Havla v Praze a odlet s mezipřistáním v Paříži směr Peking. Následovalo dalších 450km / přes 7hod cesty busem do severnějšího a pobřežního města Huludaa (Chu-lu-tao, provincie Liaoning).

Huludao jídlo

První dny základní orientace ve více jak 3 milionovém městě, tréninky s mistrem nedaleko pláže, v parcích nebo v místní škole bojových umění. Poznávání čínského jídla, základních místních způsobů a kultury.

Huludao Wushu

Také zjištění, že pokud neumíte čínsky, tak jste skoro vymazaní a absolutně ničemu nerozumíte a nedorozumíte se. Výsledkem je, že máte po kapsách vizitku hotelu, na papíře napsaných nebo v mobilu vyfocených pár důležitých adres, které předkládáte levným taxíkům = nejčastější doprava po městě.

O týden později - pátek 22.7. začíná velký svátek čínského bojového umění, kde je přítomná i česká obchodní delegace, mnoho vážených mistrů wushu i čínský známý herec hrající např. ve filmu Ipman. Po velké exhibici následuje soutěžní sobota, kde česko-slovenští zástupci vybojovali mnohá ocenění.

Wushu Festival Huludao 2016

Během prvního týdne jsem také začal s dalšími objevovat čínskou streetballovou scénu. V parcích, ve sportovních areálech je celkově spousta možností sportovního vyžití, včetně basketbalových kurtů. Nezřídka je k dispozici 4, 8 i 10 basketbalových konstrukcí a všude se hraje!!! Areály a parky jsou zdarma dostupné, nabízejí zdarma sociální zařízení, noční osvětlení, různé druhy kurtů atd. Vše je plné sportujícími všech generací. Ne jako u nás pomalu vše za vysokým plotem, zavřené, placené a po většinu času prázdné.

Huludao Longwan Park

Druhý týden plný cestování do hor, návštěv klášterů …

Čína budhistický klášter

Čínská zeď v okolí Shanhaiguan (Šan-chaj-guan) …

China great wall

Tržnice v 10ti milionovém Tianjinu (Tchien-ťin)

Tianjin  tržnice

Zakázané město v Pekingu atd.

Zakázané město Peking

Závěrečné dny patřily také dobrému jídlu + zapíjení = velkému děkování všem čínským přátelům, mistrům/shifu, kteří nám v mnohém pomohli a díky nim byla snadnější a rychlejší adaptace na tamní kulturu.

Huludao

Velké díky patří naší cca 12tičlenné česko-slovenské nově seznámené skupině. Každý něčím přispěl, každý měl občas jiné představy ;), ale celkově umocnil skvělý zážitek / vzpomínky z Číny.

Huludao Čína

Na úplný závěr již jen velké poděkování za vše, nervy, trpělivost i umožnění cesty shifu Zhai Hua a Monice Zhai Wei!!! Jistě rád zfotodokumetuji i některý z následujících roků!

Huludao Čína

Více fotografií (cca 90ks) k prohlédnutí na Facebooku, případně sleduj také Instagram.

 

Kompletní fotoreportáž (>300 fotek, 334Mb v .zip, Heslo ke stažení: voč***** :)) pro zúčastněné v menším rozlišení (JPEG 2000x1500px) pro rychlejší online použití ke stažení zde.

 

Fotografie v plném rozlišení pro tisk a další graf. použití (2,1Gb, Heslo: voč*****) ke stažení zde.