Stručný návod: Jak fotit blesky při bouřce ve tmě

Když už nám ty letní 30tky ☀️ (srpen 2020) zchladily bouřky ⛈ ..., tak jsem sepsal stručný návod jak fotit blesky při bouřce ve tmě, mé konkrétní nastavení EXIF u titulní fotky, postprodukce, lokace + krátký příběh u této fotky atd. viz níže ??.Takto to dopadne, když fotografa přepadne na pražském… chcete vědět víc?

Stručný návod jak na panorámatickou fotografii focenou z ruky

Fotografové jsou také nemalá skupina, kteří v současné karanténě (covid-19 / březen 2020) nemají do čeho píchnout ;). Pro mě alespoň možnost dopracovat všechny resty, uklidit foto nepořádek v PC, zkontrolovat řádně veškerou techniku, shlédnout nějaké foto workshopy, vzdělávat se i vyzkoušet nové… chcete vědět víc?

Jak fotit basketbal i další indoor sporty (aktual. březen 2019)

Náhled do „mé kuchařky“, JAK FOTÍM BASKETBAL. Tentokrát se více zaměřím na focení basketbalových či jiných indoorových sportů nižších úrovní, které se obvykle odehrávají v tělocvičnách a halách, kde bývá opravdu, ale opravdu málo světla.   Výhoda je to, že v drtivé většině se bez problémů dostanete… chcete vědět víc?

Na cestách s ruským Zenitar 16/2.8 fisheye - uživatelská recenze

Před několika lety jsem se rozhodoval o koupi objektivu typu - rybího oka. Neočekával jsem od něj nějaké velké využití, spíše občas doplnit dokument/reportáže o nějaký zajímavý pohled a vyzkoušet fisheye ohnisko. Nakonec se ke mně dostal manuální ruský Zenitar 16/2.8, kterým jsou focena všechna… chcete vědět víc?